Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes időpontegyeztetéssel
8200 Veszprém, Megyeház tér 2., 1. emelet 13.
06202119523   06202853692  
veszprem[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes időpontegyeztetéssel

Hogyan törj ki az örökös “újrakezdő szindrómából”?

2020-01-29Ahogy az új Nap felkel, te is egy új napot kezdesz el. Arra ébredsz: ma hozok egy új döntést, egy változást az életembe. Valamit, amit már régóta halogatok. Ám a mai nap más: új lendülettel úgy döntesz, az idegen nyelv tanulását ma valóban újrakezded.
Újra, újra, újra… Hányszor is volt már ez, mikor ehhez hasonló döntést hoztál? Besétáltál egy nyelviskolába, kitöltötted a teszteket, aminek az eredménye két szint határán volt. Te, hogy Önmagad is megnyugtasd, a beiratkozásnál ezt mondtad: írjatok nyugodtan az újrakezdő csoportba, az a biztos. Ismerős? Veled is megtörtént már ez?Meddig tervezed még folytatni ezt a szintet? Mert mi is történik ilyenkor? Beülsz a padba, újra a csoporttal ismétlitek a jól ismert a, b c, d jelen idő és a többi már jól ismert nyelvtani szerkezetet. Talán bele sem gondolsz, de Te nem újrakezded és előre haladsz, hanem épp az ellenkezőjét teszed és észre sem veszed. Az időd és a pénzed vesztegeted, ahelyett hogy előre haladnál, Te hátrafelé veszed az irányt és lépkedsz. A kezdetleges lelkesedésed egy idő után csökken, hiszen azon kapod magad, hogy a nyelvtanulásod igazán semerre sem vezet. Mit is tehetnél?
 1. Válts módszert.
 2. Keress egy jó tanárt és egy nyelviskolát.
 3. Légy bátor és kapj az alkalmon, mikor gyakorolhatod a tanult nyelvet.
 4. Tudatosítsd magadban, hogy nem szinkrontolmács vagy fordítónak készülsz, így nem baj, ha a nyelv gyakorlása közben tévedsz és hibákat ejtesz. A legtöbb sikeres ember a sok sikertelennek vélt próbálkozás után érte el a célját.
 5. Amit elkezdtél, haladj előre és ne torpanj soha se meg.
 6. Keresd a helyet és a helyzetet, amikor külföldiekkel beszélgethetsz.
 7. Használd a chatet.
 8. Legyél akár egy külföldibe szerelmes, az megindítja majd a nyelvedetJ .
 9. Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. Beszélj, amennyit csak lehet.
 10. Ne azzal ostorozd magad, amit még nem tudsz, vagy nem megy, inkább fordítsd meg a képletet és a figyelmedet, egy másik mantrát használj e helyett. Ezt is tudom már és használni is fogom.
 11. Ne legyél görcsös, hallgass sok zenét és énekelj hangosan.
 12. Mikor a nyelviskolánkba iratkozol be, a teszt kitöltése után bátran mond azt, a magasabb szintet próbálod meg.
 13. Ott motiváló a húzó erő, felvenni a versenyt a többiekkel, akik már előrébbhaladtak e téren. De ez téged ne tántorítson egy percig sem el.
Mit szólsz a fent felsorolt ötletekhez?
Kipróbálod és a mai napod valóban újjá varázsolod?

Mikor kilépsz a saját kelepcédből és a szárnyaidat széttárva, egy új útra léphetsz.
Arra, amit idáig csak terveztél, ma valósítsd is meg.
Kezd el még ma, ne várj többet!


Jelentkezz itt ingyenes tudásfelmérésre, képzési tanácsadásra és tesztelj le minket egy tanórán kockázatmentesen:
https://veszprem.bonusnyelviskola.hu/ingyenes-kepzesi-tanacsadas

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel