Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes időpontegyeztetéssel
8200 Veszprém, Megyeház tér 2., 1. emelet 13.
06202119523   06202853692  
veszprem[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes időpontegyeztetéssel

Milyen módszereket használj ahhoz, hogy életmódváltásként fogd fel a nyelvtanulást?

2020-01-29Milyen módszereket használj ahhoz, hogy életmódváltásként fogd fel a nyelvtanulást, ne pedig görcsös kötelességtudatból?

Képzeld csak el, eldöntöd, hogy most már határozottan mindent megteszel azért, hogy te is egy idegen nyelvet megtanulj, hisz az olyan „menő” és „elvárt” dolog már a mai világban, sőt „ciki” is talán, ha azt mondod: I don’t speak English. Nos, mit teszel azért, miután meghoztad a döntést, hogy egy nyelvet megtanulsz?
Leülsz az íróasztalhoz, előveszel egy füzetet, tollakat, egy vastag szótárt és egy nyelvkönyvet?

Magántanárra, online tanfolyamra, nyelvsulira adod a fejed, vagy egyből nekivágsz egy országnak, ahol az adott nyelven a hétköznapokban beszélnek?

Netán, felteszed a szemüveged és nagy lendülettel elkezded olvasni a szabályokat, a szavakat szépen kijegyzeteled, fókuszálsz ezerrel és boldog vagy, ha egy két leckét sikeresen átveszel? Jó, jó, de mi történik ezután? Hirtelen a fejedhez kapsz, és azt mondod: Édes Istenem, hiszen nincs is kivel beszélnem, hogyan gyakorolhatom így a nyelvet? Ez a módszer lehet neked is ismerős talán? Hasznos vagy befulladt? Nos, ez a kép sikeres lehetett a 19. század végén, amikor pár kiváltságos papnövendék és egy-két filozófus a görög és a latin nyelvet tanulták… Ők a grammar-translation method, vagyis a nyelvtan-fordítási módszert használták, de nekik elég is volt talán ez. Hisz a cél a vastag könyvek lefordítása és információkhoz való jutása volt. Akkor.

Ám, mi most a 21. században élünk, mikor már a sarki piacos is tud jó pár szót az idegen nyelven, hisz a turistáknak így tudják eladni a friss zöldséget. Te gondolkodsz, töröd a fejed, mi lenne a legjobb módszer, hogy Te is azok közé sorolhasd magad, akik a nyelvet beszélik és így az önértékelésük is növekszik. Gondolkozzunk együtt hangosan!

Milyen módszereket használj ahhoz, hogy életmódváltásként fogd fel a nyelvtanulást, ne pedig görcsös kötelességtudatból tedd azt?


Nézzük csak, milyen képet látna a filozófus, aki a másik századból napjainkba cseppenne?

Látod ezt a képet a lelki szemeiddel? Ha igen, te hol vagy? Melyik csoportban ülsz? A laza utazó, aki a reptéren figyeli a többi utazót? Vagy a külföldi cégnél dolgozó, akinek alap elvárás az idegen nyelv ismerete? Esetleg a hangodat próbálgatnád egy nemzetközi versenyen, de nyelvtudásod az, ami a szárnyaid kibontakozásánál gátol téged?

Esetleg, te is a nagy százalékban azon diákok közé tartozol, akik görcsösen, szorgalmasan, poroszos módszerrel tanulva, könyvekben töltik csak a feladatokat, de megszólalni semmi esetre sem fognak, hisz olyan jól működik a bevált mondat: I do not speak English, így talán az eltévedt turisták is békén hagynak.

Egy másik „menő” dolog manapság a pozitív gondolkodás és a vonzás törvénye.

Nos, van benne valami, hogy a gondolatok formálják a tetteinket. Valljuk csak be. Ha eldöntöd, melyik táborba akarsz tartozni a fentiek közül, jó tudni azt előre, mert a nyelvet sokkal könnyebb úgy tanulni, ha pozitívan állsz hozzá.

Ez személyiségtől is függ.

Egy utazónak segíthet talán, ha belegondol abba, hogy a világ kapui nyílnak meg előtte és lehet élete szerelme is így besétál majd az életébe, mikor elkerüli azt a mondatot, hogy I donʹt speak English. És arra törekszik, ha akár kézzel, lábbal is, de megértesse magát. Igen, fontos a szavak tanulása, fontos a fordítás is talán, de a pozitív gondolkodás, a hit magadban, az elméd pozitív ráhangolódása arra, hogy igen nekem is menni fog: ez talán még ennél is fontosabb.

Ha ez megvan, ez az önmagadba vetett bizalom, akkor igazán mindegy, hogy melyik módszert választod: a kiutazást, a magán tanárt vagy a nyelviskolát - mert akkor már átlépted a saját árnyékodat.

✔️Ha lépésről lépésre teszel a tudásért,

✔️ha nem blokkolod magad azzal, hogy nekem ez nem megy,

✔️ha tudod, hogy egy hosszú út áll előtted, de minden lehetséges,

✔️ha gyakorlod is rögtön azt, amit az elméletben megtanulsz,

✔️ha a turistáknak már örülsz, hiszen az adott nyelven beszélhetsz,

✔️ha boldogan jelentkezel és magabiztosan a dal versenyre,

✔️és a külföldi cégnél a magasabb posztra téged jelölnek,

✔️akkor már tudod, minden lehetséges és csak idő kérdése, hogy azok közé sorold magad te is, akik bátran és büszkén azt mondják: Yes, I do speak English.

Van még kérdés?

Jelentkezz itt ingyenes tudásfelmérésre, képzési tanácsadásra és tesztelj le minket egy tanórán kockázatmentesen:
https://veszprem.bonusnyelviskola.hu/ingyenes-kepzesi-tanacsadas

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel